W dniu 4 lipca rozpoczęła się niezwykła podróż dzieci i młodzieży – uczniów punktu nauczania języka polskiego, który działa przy Parafii katedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła w Kamieńcu Podolskim oraz zespołu artystycznego „Kwiat na kamieniu”, który działa przy Polskim stowarzyszeniu kulturalno-oświatowym im. Józefa Rollego w Kamieńcu Podolskim.

Na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Podola (prezes Aleksandra Świderska) grupa wyjechała na wakacje do Polski, miasta Tarnowa. To nie tylko fantastyczna okazja do spędzenia czasu razem, ale także możliwość zaprezentowania naszych artystycznych talentów.

Nasze dzieci będą miały okazję nie tylko cieszyć się urokami Polski, ale również wystąpić na scenie i zaprezentować program artystyczny, w tym nową scenkę o Panu Wołodyjowskim z trylogii „Ogniem i mieczem” w zupełnie nowym składzie aktorskim.

Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć naszych utalentowanych młodych ludzi na scenie, świadków ich pasji i zaangażowania. Jest to doskonała okazja dla nas wszystkich, aby się spotkać, poznać kulturę Polski i podzielić się naszą wiarą i talentami.

Jesteśmy pełni wdzięczności za to, że nasze dzieci otrzymują taką szansę. Wierzymy, że to będzie niezapomniane doświadczenie, które umocni więzi społeczne, kulturalne i duchowe.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za wsparcie i modlitwę. Cieszymy się, że możemy zanurzyć się w kulturze polskiej, poznać piękno tego kraju tworząc wspomnienia na całe życie.

Categories: Wakacje

KRS 326115 | NIP 8733191649 | REGON 120882004 | Nr rach. BGZ BNP PARIBAS: 24 1600 1462 1839 2022 8000 0001