Już po raz kolejny 30.11.2017, dzięki wsparciu i zaangażowaniu ludzi dobrej woli, Stowarzyszenie Przyjaciół Podola zorganizowało świąteczny transport prezentów i darów, a w szczególności odzież oraz obuwie przekazała tarnowska Caritas, liczni sponsorzy – dzieci, młodzież i społeczność Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej im. kard. Stefana Wyszyńskiego, Szkolne Koło Caritas pod auspicjami pani Izabeli Góry i Danuty Macheta, Szkoła Podstawowa nr 18 w Tarnowie, Lidl oraz Huta Szkła Wrześniak.

Najważniejszym aspektem naszej wyprawy było przeniesienie kultu do bł. Karoliny Kózki z Zabawy na Podole – dawne ziemie Rzeczypospolitej. Na prośbę bp Leona Dubrawskiego ordynariusza diecezji kamieniecko-podolskiej zostały przekazane relikwie oraz ufundowane i uroczyście wprowadzone przez Państwa Barbarę
i Władysława Łach obrazy bł. Karoliny do katedry p.w. śś. Piotra i Pawła, Okopów św. Trójcy oraz nowo powstającego sanktuarium.
Uczestnicy pielgrzymki wraz z ks. Proboszczem Romanem odwiedzili również panią Anielę – Polkę, najstarszą mieszkankę Okopów przekazując świąteczne prezenty. Pani Aniela pragnie złożyć serdeczne życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Polakom, którzy ją odwiedzają oraz wspierają nie tylko materialne, ale również duchowo. Dodatkowo pani Aniela wyraża ogromną nadzieję, że te nadchodzące Święta przepełnione będą radością i wyczekiwaniem na Nowonarodzone Dzieciątko
Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich Przyjaciół oraz Sympatyków Stowarzyszenia na wieczór kolęd i bal charytatywny z udziałem bp Leona i kolędników z Kamieńca Podolskiego. Wieczór kolęd odbędzie się 20 stycznia (sobota) 2018 roku w Hotelu Zabawa.

Categories: Bez kategorii

KRS 326115 | NIP 8733191649 | REGON 120882004 | Nr rach. BGZ BNP PARIBAS: 24 1600 1462 1839 2022 8000 0001